Chipowanie psów i kotów to jeden z częściej wykonywanych zabiegów weterynaryjnych, polegający na zaaplikowaniu pupilowi mikrochipa z numerem identyfikacyjnym zwierzęcia. Piętnastocyfrowy identyfikator jest unikalny, przypisany tylko jednemu zwierzakowi. Zakodowano w nim podstawowe dane właściciela. Jeżeli zwierzak się zgubi i zostanie przyprowadzony do schroniska bądź jakiejkolwiek lecznicy, po odczytaniu numeru chipa można skontaktować się z właścicielem. Wszystkie nadane numery wpisywane są do rejestru. Dzięki temu zaginiony psiak lub kot szybko odnajduje swój dom i właściciela.

Chipowanie kota

Chipowanie kota Piekary Śląskie

Chipowanie zwierząt domowych to prosta procedura niewymagająca specjalnych przygotowań. Wszczepiony mikrochip pozwala zaoszczędzić właścicielowi i jego pupilowi sporo stresu spowodowanego na przykład zgubieniem, ucieczką lub kradzieżą ukochanego czworonoga. W szerszej perspektywie chipowanie ma na celu redukcję liczby bezdomnych psów oraz kotów.

Chipowanie psów Piekary Śląskie Czy aplikacja identyfikatora jest konieczna?

Zachipowanie zwierzęcia nie jest prawnym obowiązkiem właściciela, niemniej od lat propaguje się chipowanie psów i kotów przede wszystkim w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa naszych pupili. Zdarza się, że pies gubi się w nowym miejscu, na przykład podczas wakacyjnego wyjazdu, albo ucieknie w sylwestrową noc wystraszony hukiem petard. Wówczas wszczepiony mikrochip znacznie przyspiesza poszukiwania zbłąkanego czworonoga.

Istnieją również sytuacje, w których przeprowadzenie zabiegu chipowania jest konieczne. Mowa o:

  • obowiązkowym chipowaniu psów rasowych
  • konieczności zachipowania zwierzęcia przed planowaną podróżą za granicę (aplikacja mikrochipa to jeden z warunków wydania paszportu dla pupila)
Chipowanie psów Piekary Śląskie
Chipowanie psa Piekary Śląskie

Chipowanie psa Piekary Śląskie Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest prosty, bezbolesny, bezpieczny i trwa zaledwie kilka chwil. Przeprowadza się go tylko raz w życiu czworonoga. Polega na zaaplikowaniu zwierzęciu mikroprocesora z numerem identyfikacyjnym pod skórę - zazwyczaj między łopatkami lub na szyi. Dla zwierzaka zabieg jest odczuwany jak zwykły zastrzyk. Mikrochip nie powoduje żadnych nieprzyjemnych dolegliwości. Nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu zwierzaka. Chip ma wielkość zaledwie ziarenka ryżu.

Chipowanie kotów Piekary Śląskie Sprawdzony Gabinet Weterynaryjny

Boli Łapka to przyjazny zwierzakom i ich właścicielom gabinet weterynaryjny w Piekarach Śląskich, działający od poniedziałku do soboty, a w nagłych wypadkach również w niedziele i święta.

Oferujemy pełną gamę usług weterynaryjnych, wizyty domowe oraz dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego.

Nasza kadra zapewnia profesjonalne wsparcie w zakresie profilaktyki zdrowotnej, diagnostyki i leczenia zwierząt. U nas zachipujesz kota i wyrobisz paszport dla swojego milusińskiego.

Skontaktuj się
phone

ZADZWOŃ DO NAS - ZAPRASZAMY

GABINET WETERYNARYJNY PIEKARY ŚLĄSKIE
cat and dog
diagnozujemy i leczymy
box1
Psy
box2
koty
box3
gryzonie
box4
inne zwierzęta
Profilaktyka Profilaktyka
Choroby wewnętrzne Choroby wewnętrzne
Chirurgia Chirurgia
Dermatologia Dermatologia
Stomatologia Stomatologia
Okulistyka Okulistyka
Kardiologia Kardiologia
Ginekologia Ginekologia
Diagnostyka obrazowa Diagnostyka obrazowa
Badania Badania
Mali pacjenci Mali pacjenci
Porady żywieniowe Porady żywieniowe
Paszporty i mikrochipy Paszporty i mikrochipy
Karmy i suplementy Karmy i suplementy
Artykuły zoologiczne Artykuły zoologiczne